#
#
#
#
#
#
#
#

Navigace

Výběr jazyka

  • cz
  • en
  • de
Odeslat stránku e-mailem

Obsah

Přehled koncertů uskutečněných v rámci Jarního hudebního festivalu v letech 1998 - 2009

Typ: ostatní
Přehled koncertů uskutečněných v rámci Jarního hudebního festivalu v letech 1998 - 2009

Přehled koncertů uskutečněných v rámci Jarního hudebního festivalu v letech 1998 - 2009

 
5. 4. 2009
Obecní dům
Houslový recitál Pavla Šporcla
(J. S. Bach, J. Haydn, Fr. Chopin, L. Janáček)
29. 3. 2009
Sál ZUŠ
Kytarový recitál Petra Saidla
(L. S. Weiss, J. Dowland, M. Giuliani, F. Sor, G. Ph. Telemann, D. Bogdanovič, E. Gismonti, L. Brouwer, W. Muthspiel)
22. 3. 2009
Tonstudio
Rajchman
Klavírní recitál Jana Jiraského
(J. S. Bach, J. Haydn, Fr. Chopin, L. Janáček)
16. 3. 2008
Tonstudio
Rajchman
BILBAO TRIO - Španělsko
Luis A. Requejo - klarinet, Richard Vandra - violoncello, Flora Gómez - klavír
(M. Bruch, I. Bázlik, M. I. Glinka, N. Rota, J. Šimíček)
9. 3. 2008
Kostel sv. Václava
Janáčkovo kvarteto a Alfred Strejček
(J. Haydn: Sedm posedních slov našeho Vykupitele na kříži)
2. 3. 2008
Sál ZUŠ
PIANO DUO IN BLUE
Libuše a Radim Pančochovi
(J. S. Bach, W. A. Mozart, F. Poulenc, E. Grieg, J. Brahms, A. Dvořák, B. Smetana)
18. 3. 2007
KROMMER TRIO
Pavel Kratochvíl: klavír
Lubomír Čermák: housle
Martin Švajda: violoncello
(Fr. V. Kramář – Krommer, B. Martinů, E. Lalo)
11. 3. 2007
Svatováclavský sbor a orchestr Dolní Bojanovice
Dirigent: BcA. Lucie Škrháková
(J. I. Linek, J. K. Tolar, P. Staněk, V. Kafka)
25. 2. 2007
Česko – Slovensko – Rakouský  AMADEUS
Laureáti mezinárodní mozartovské soutěže pro mladé klavíristy do 11 let
9. 4. 2006
Kvarteto města Brna
(W. A. Mozart, Fr. Schubert, A. Dvořák)
2. 4. 2006
Pódium mladých
Koncert ve spolupráci s brněnskou konzervatoří
(J. Brahms, B. Martinů, B. Smetana, Fr. Chopin, F. Farkas)
26. 3. 2006
Filharmonické dechové trio
(J. Družecký, W. A. Mozart, L. van Beethoven, J.- Ibert, D. Milhaud, J. Šimíček)
20. 3. 2005
Komorní koncert
Jan Škrdlík: violoncello
Petra Besa – Pospíšilová: klavír
(L. Boccherini, J. Brahms, C. Franck)
13. 3. 2005
Komorní koncert
Emil Drápela: klarinet
Hana Šrubařová: zpěv
Dana Drápelová: klavír
(W. A. Mozart, R. Schumann, Fr. Schubert, F. Poulec, M. Ravel, A. Tupačský)
6. 3. 2005
Janáčkovo kvarteto
(W. A. Mozart, B. Smetana, C. Debussy)
4. 4. 2004
Harmonie Brněnských filharmoniků
Umělecký vedoucí: Emil Drápela
(J. N. Vent, L. van Beethoven, W. A. Mozart, J. N. Hummel)
28. 3. 2004
Komorní koncert
Martina Matušínská: flétna
Zuzana Rzounková: lesní roh
Gabriela Vrbová: klavír
(G. Ph. Telemann, C. Chaminade, G. Barboteu, Ch. Koechlin, F. Strauss, A. F. Doppler)
21. 3. 2004
Brněnský komorní orchestr
Umělecký vedoucí: Jiří Mottl
Vojtěch Novotný: trubka
(G. Ph. Telemann, G. Torelli, G. F. Händel, A. Corelli, B. Martinů, L. Janáček)
13. 4. 2003
Brno – Brass – Band
Dirigent: Evžen Zámečník
(G. Gabrieli, B. Smetana, J. Suk, L. Janáček, G. Verdi, B. Martinů, J. Ježek, E. Zámečník a další)
6. 4. 2003
Wallingerovo Kvarteto a Emil Drápela - klarinet
(C. M. von Weber, L. van Beethoven)
30. 3. 2003
Český Filharmonický sbor Brno
Sbormistr: Petr Fiala
Sólisté: Eva Havlíčková – soprán, Tomáš Badura – baryton
Varhany: Jakub Janšta
(P. Fiala, A. Brückner, Z. Fibich, W. A. Mozart)
24. 3. 2002
Janáčkovo kvarteto
1. housle: Miloš Vacek
2. housle: Vítězslav Zavadilík
Viola: Ladislav Kyselák
Violoncello: Břetislav Vybíral
(J. Haydn, F. Schubert, L. Janáček)
17. 3. 2002
Collegium musicum Brno
Zpěv: Marie Havlátová, Vladimír Richter
Barokní housle: Elen Machová, Jiří Květoň
Viola da gamba: Věra Miklášková
Cembalo: Martin Jakubíček
(Hudba z kůru sv. Jakuba v Brně)
10. 3. 2002
Janáčkův komorní orchestr Ostrava
Umělecký vedoucí: Zdeněk Dejmek
(J. Ireland, J. V. Stamic, J. Šimíček, A. Dvořák)
8. 4. 2001
České žesťové sexteto Brno
Trubky: Jan Broda, Josef Pavlíček
Lesní roh: Lukáš Korec
Tuba: Petr Jirák
Trombony: Jiří Vydra, Pavel Šuráň
(G. Gastoldi, J. Ch. Pezel, S. Scheidt, G. F. Händel, E. Bozza, L. Janáček, Ch. E. Ives, E. Chabrier, F. Domažlický a další)
1. 4. 2001
NOUVEL ART
Housle: Marie Gajdošová
Violoncello: Pavel Šabacký
Klavír: Šárka Králová
(J.S. Bach, F. Kuhlau, B. Martinů, R. Schumann)
25. 3. 2001
Collegium Antonína Dvořáka – Zlín
Sólista - violoncello: Jan Škrdlík
Dirigent: Jaromír Krygel
(J. Zach, J. Ch. Bach, J. Dlouhý, F. Mendelssohn-Bartholdy, E. W. Elgar)
9. 4. 2000
Kvarteto města Brna
1. housle: Lubomír Čermák
2. housle: Karel Hejl
Viola: Bohumír Fišer
Violoncello: Martin Švajda
(V. Jírovec, J. Šimíček, Fr. V. Kramář)
2. 4. 2000
Filharmonické dechové trio
Hoboj: Hana Bartoníková
Klarinet: Emil Drápela
Fagot: Dušan Drápela
Klavír: Dana Drápelová
(V. Pichl, W. A. Mozart, B. Martinů, C. M. von Weber, L. van Beethoven, F. Mendelssohn-Bartholdy)
26. 3. 2000
Komorní orchestr SOLISTI DI PRAGA
Umělecký vedoucí: Boris Monoszon
Mezzosoprán: Jitka Zerhauová
(G. F. Händel, J. S. Bach, A. Vivaldi)
4. 4. 1999
Capella Apollinis
Umělecký vedoucí: Barbara Maria Willi
(A. Vivaldi, A. Corelli, I. Leonarda, A. Caldara, G. Fr. Händel)
28. 3. 1999
Harmonie brněnský filharmoniků
Umělecký vedoucí: Emil Drápela
(J. Triebensee, Fr. V. Kramář, W. A. Mozart)
21. 3. 1999
Čeští komorní sólisté
Umělecký vedoucí: Ivan Matyáš
Trubka: Stanislav Esterka
Klarinet: Emil Drápela
(P. J. Vejvanovský, A. Rejcha, J. Suk)
12. 4. 1998
ARDOR MUSICUS – soubor
Světská a církevní vokálně-instrumentální hudba 17. a 18. století
(J. D. Heinechen, J. Ph. Remeau, B. M. Černohorský, A. Stradela a další)
5. 4. 1998
Moravské kvarteto
(L. A. Koželuh, L. Janáček, B. Smetana)
29. 3. 1998
Houslový recitál Františka Novotného
Klavír:Vladimír Hollý
(J. Brahms, R. Strauss, L. van Beethoven, M. Ravel)
22. 3. 1998
Janáčkův komorní orchestr z Ostravy
Umělecký vedoucí: Zdeněk Dejmek
Violoncello: Jiří Hanousek
(A. Corelli, J. Haydn, L. Janáček, G. Holst, J. Podešva)
 

Vytvořeno: 23. 3. 2007
Poslední aktualizace: 26. 11. 2017 23:11
Autor: